Офіційне звернення НДЦ блокчейн-рішень до Верховної Ради України
03.07.2020

Офіційне звернення НДЦ блокчейн-рішень до Верховної Ради України

2 червня 2020 року Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру (НДЦ блокчейн-рішень) надіслав свої зауваження та пропозиції до проекту Закону України «Про віртуальні активи» на підставі повідомлення Міністерства цифрової трансформації України про проведення публічного громадського обговорення цього проекту Закону України.

Повідомляємо також, що через відсутність діалогу із суб’єктами, які працюють на ринку віртуальних активів, дуже грубі порушення вимог до написання проекту Закону України, правил законодавчої техніки, норм міжнародного та національного законодавства, а також елементарне незнання принципів права з боку авторів законопроекту фахівцями НДЦ блокчейн-рішень сформовано всі обґрунтування для неприйняття проекту Закону України «Про віртуальні активи».

З огляду на викладене вище НДЦ блокчейн-рішень надіслав офіційне звернення щодо Законопроекту «Про віртуальні активи» № 3637 від 11.06.2020 р. керівництву Верховної Ради України; головам, співголовам, заступникам голів депутатських фракцій; керівникам секретаріатів депутатських фракцій, а також авторам Законопроекту № 3637 від 11.06.2020 р. із метою не підтримувати його прийняття. Окремо варто зазначити, що запропонована в офіційному зверненні класифікація дозволяє враховувати все різноманіття віртуальних активів і створює об’єктивну картину для розуміння предмета регулювання суспільних відносин, пов’язаних з обігом віртуальних активів. Отже, без урахування цієї класифікації проект Закону України «Про віртуальні активи» так само буде неправомочним і, як наслідок, необґрунтованим.

Ознайомитися з офіційним зверненням НДЦ блокчейн-рішень ви можете за посиланням: https://www.blockchainukraine.org/zvernennya-shhodo-proektu-zakonu-ukrayini-pro-virtualni-aktivi.pdf