Участь НДЦ у Зимовій IT-школі від Закарпатського IT-кластера
14.02.2023

Участь НДЦ у Зимовій IT-школі від Закарпатського IT-кластера

9 лютого 2023 року в межах співпраці із Закарпатським IT-кластером представник НДЦ блокчейн-рішень виступив із доповіддю в Зимовій IT-школі для студентів факультетів інформаційних технологій Закарпатської області України.

НДЦ блокчейн-рішень представляв його директор Ігор Дунаєв — професор, доктор наук із державного управління, професор ХНУ імені В. Н. Каразіна. Ігор Володимирович виступив перед студентами з доповіддю на актуальну тему «Блокчейн та сучасна «держава як платформа». У чому може бути світове лідерство?».

У доповіді було розглянуто 5 ключових питань:

  1. Чому сучасний світ почав «згортатися» у цифрові платформи, і держави — не виняток?
  2. Що пропонує і від чого застерігає GaaP «держава як платформа»?
  3. Сучасні приклади «держави як платформи»: найкращі зразки та нові обнадійливі рішення за технологією блокчейн.
  4. Різниця між централізованими та децентралізованими платформами.
  5. Що Україна пропонує світу, і чому ми не маємо іншого шляху, крім як перемагати і в технологічній боротьбі?

Під час доповіді Ігор Дунаєв досить переконливо виклав, що сучасна Україна може справді багато запропонувати Європі та світу, зокрема:

  • середовище обертання віртуальних активів і відповідні екосистеми;
  • процедури створення цифрових активів на основі первісного активу та цифрової системи обліку таких даних у блокчейн-реєстрах;
  • цікаві та реальні соціальні й комерційні проекти, побудовані на використанні токенізованих активів;
  • нове законодавство та регуляторні підходи, яких ще немає у світі.

Доповідач упевнений, що все вищезгадане може зробити значний внесок у модернізацію суспільних відносин у бік більш справедливих та людиноцентричних.

Зимова IT-школа стала одним із основних заходів напряму «Управління талантами та освіта» у Закарпатському IT-кластері й підготовлювалася з вересня 2022 року спільно з Ужгородським національним університетом і Закарпатською обласною адміністрацією.

Учасниками Зимової IT-школи стали понад 100 студентів, які хочуть скористатися можливістю запозичити знання у найкращих фахівців провідних IT-компаній України, які є резидентами IT-кластера, щоб якнайшвидше знайти себе в IT-сфері.

На прохання студентів презентація доповіді доступна для завантаження: https://www.blockchainukraine.org/wp-content/uploads/2023/02/i-dunayev-blokchejn-i-suchasna-derzhava-yak-platforma-u-chomu-mozhe-buti-svitove-liderstvo-ukrayini.pdf